Zákulisí slov počtvrté

„Slova, základní kameny nebo spíš cihly našeho běžného dorozumívání, mají svou historii neboli zákulisí. Každé slovo někdy vzniklo, některé před tisíciletími, jiné včera. Většina z nich má své předky a skoro všechna mají své příbuzné – často velmi nečekané,” napsal můj táta, Michal Novotný, v úvodu své první knihy „Zákulisí slov”. Hledat původ slov bylo jeho vášní. O původu slov nakonec napsal knihy tři.

„Zákulisí slov”, „Zákulisí slov podruhé” a „Zákulisí slov do třetice”. Dozvíte se v nich, že každé slovo má svůj originální a často nečekaný příběh. Víte třeba proč se říká „halabala” nebo z čeho vzniklo slovo „tyran”?

vvvv

Jenže knihy už nikde nekoupíte. Proto jsme se společně s mojí rodinou rozhodli, že příběhy slov nenecháme usnout a po čtvrté je probudíme na těchto stránkách.

vvvv

Stránky Zákulisí slov jsme připravili s manželem. Velký podíl na jejich vzniku mají i naše děti, které skoro celé dědovy knihy doslova slovo po slově na tyto stránky vložily. Děkujeme také za souhlas se zveřejněním a podporu mým sourozencům Františkovi Novotnému a Barboře Kalachové a tátově ženě Hance Kolářové.

vvvv

Přejeme zábavné čtení. Napište mi, která slova se vám nejvíc líbila.

vvvv

Pro pravidelný přísun nových slov lajkněte naši facebookovou stránku.